Kim Jestem?

Poznaj moją historię

Tomasz Telej

Obecnie...

Realizuję swoje marzenia w obszarze zawodowym i osobistym.

Przedsiębiorca

Rozwijam międzynarodowy Biznes Sieciowy w Polsce oraz całej Europie.

Lider w Biznesie Sieciowym

Rozwijam struktury niezależnych liderów w marketingu sieciowym oraz spieram partnerów w rozwoju.

Trener Sprzedaży Narracyjnej

Pomagam przedsiębiorcom zwiększać sprzedać w biznesie

Ale nie zawsze tak było...

2008
Otwieram swój pierwszy biznes - Salon kosmetyczny i SPA
2012
Startuję swoją przygodę jako Trener Biznesu
2018
Startuję profesjonalnie swój biznes w marketingu sieciowym

Od pracy etatowej...

Jak większość osób, które znam zaczynały podobnie. Praca w zawodzie a potem własny biznes. Jednak u mnie było trochę inaczej…
W trakcie studiów na Politechnice Lubelskiej, dostałem propozycję wyjazdu do Stanów na program Work & Travel. Tak rozpoczęła się moja długa ale i zarazem ciekawa droga w poszukiwaniu własnych pasji i tego co chcę w życiu robić.
Po półrocznym pobycie w Stanach, wróciłem do Polski, bogatszy o nowe doświadczenia ciężkiej pracy. Tam się spotkałem z dwoma modelami zarabiania pieniędzy – pierwszy ten w którym sprzedajemy swój czas za określoną kwotę a drugi, ten który kreuje milionerów posiadających system działania, rozwijania biznesu.

bonsai_mini-55

Do własnego biznesu

Kolejne 6 lat spędziłem w Wielkiej Brytanii rozwijając  własny biznes w branży dekoracyjnej.
Tak w 2008 roku ponownie znalazłem się w Polsce z kapitałem, pasją oraz pomysłem na własny biznes.
W styczniu 2008 roku zrealizowałem swoje marzenie – otworzyłem swój pierwszy biznes w Polsce – Instytut Urody Bonsai SPA w moim rodzinnym mieście Lublinie.

Pierwsze biznesowe lekcje

Własny biznes nauczył mnie z pewnością pokory oraz poruszania się w świecie sprzedaży, marketingu i zarządzania. Była to dla mnie najlepsza szkoła biznesu oraz szkoła życia.

Po dwóch latach razem z zespołem zbudowaliśmy najbardziej rozpoznawalną markę kosmetyczną w moim rodzinnym mieście. Jednak przyszedł moment, kiedy czynniki zewnętrze przyczyniły się do tego, że mój biznes zaczął tracić klientów.
To był moment, kiedy miałem dwa wyjścia – zamknąć firmę lub sprzedać to co budowałem przez ostatnie sześć lat. Wybrałem drugą opcję. Była to dla mnie trudna decyzja, a czas żałoby był czasem głębokiej refleksji. Biznes, który prowadziłem był całym moim życiem.

Zacząłem szukać nowej drogi. Podjąłem decyzję, że zacznę pracować nad sobą. Wziąłem udział w wielu kursach i szkoleniach z rozwoju osobistego. Zacząłem odnajdywać odpowiedzi na pytania, dzięki który postanowiłem, że chcę pracować z ludźmi, dzielić się swoim doświadczeniem, dawać wsparcie każdemu, kto szuka drogi w swoim życiu. Zostałem trenerem umiejętności miękkich, sprzedaży. Poczułem, że jestem we właściwym miejscu i to co się wydarzyło w moim życiu, przygotowywało mnie do tego kim zacząłem się stawać.

Od Biznesu tradycyjnego 
do
trenera sprzedaży i kariery
 w Marketingu Sieciowym

Zacząłem profesjonalnie przyglądać się branży marketingu sieciowego, zauważyłem, że branża sieciowa jest dobrą alternatywą dla biznesu tradycyjnego. Szansą na start dla każdego, kto ma silne pragnienie osiągnięcia dużego sukcesu w życiu. Byłem na etapie budowania współpracy z jedną z firm amerykańskich, dzięki której poznałem ten model oraz system działania.
Na wysokim entuzjazmie z energicznymi młodymi ludźmi zbudowaliśmy struktury, które dały nam pierwsze wynagrodzenie, jednak ten entuzjazm nie trwał długo. To, co zbudowaliśmy rozpadło się jak domek z kart. Ponownie pojawiła się frustracja i wiele pytań.

To co zrozumiałem w tamtym czasie, ukierunkowało mnie na właściwy rozwój związany z kluczowymi kompetencjami, które są istotne w biznesie tradycyjnym i sieciowym.

Pozwoliło mi to również rozwinąć się w obszarze prowadzenia szkoleń a szczególnie w temacie „Sprzedaży Narracyjnej” zwanej Storytellingiem, na bazie, której powstał projekt StoryWay Opowiadaj, Inspiruj, Sprzedawaj oraz Kurs – Network Marketing Success Story

Początek nowej drogi

w biznesie sieciowym i zarazem wspaniałej współpracy

Przyszedł dla mnie ważny moment w życiu.
Dzięki mojemu koledze poznałem człowieka z bardzo dużym doświadczeniem biznesowym.
Pojawiła się propozycja współpracy z Polską firmą działającą w branży marketingu sieciowego.

Poznałem projekt, firmę oraz wartości jakie towarzyszą mojemu nowemu partnerowi biznesowemu i tak w 2018 roku podjąłem bardzo świadomą decyzję o współpracy w marketingu sieciowym.

Zrobiłem jedną rzecz, która spowodowała, że zacząłem odnosić swoje wymarzone sukcesy – zbudowałem konkretną strategię na siebie i na rozwój swojego biznesu.

Po dwóch latach współpracy osiągnąłem z całym zespołem poziom Senior Menadżera, tym samym pomagając wielu osobom osiągnąć ich własne cele i marzenia.

Obecnie rozwijam struktury międzynarodowo, w Polsce, Rumunii, Hiszpanii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Słowenii. Od 2018 roku z całym zespołem zbudowaliśmy struktury liczące ponad 10000 osób, wspólnie wygenerowaliśmy obrót ponad 3 mln złotych, co wiąże się z wysokimi zarobkami jakie wspólnie z zespołem uzyskujemy każdego miesiąca.

Co wpłynęło na nasz wspólny sukces – odwaga, przemyślana strategia marketingowa, działanie…

Testymoniale

Co mówią o mnie moi partnerzy biznesowi

Tomasz dla mnie to przede wszystkim bardzo dobry przyjaciel, osoba od której się uczę, inspiruję, motywuję. Dla mnie przyjaciel ale i doskonały partner biznesowy, lider który ma bardzo duże i ciepłe serce. Tomasz dziękuję za poświęcony czas oraz wiedzę. Współpraca z Tobą to czysta przyjemność.

Alan Zakrzewski Trener Personalny/ Lider W Biznesie Sieciowym

omasz jest skarbnicą wiedzy biznesowej. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z ludźmi, z którymi współpracuje. Najbardziej cenię w nim cierpliwość i gotowość do pomocy o każdej porze dnia i nocy. Jeśli jesteś osobą początkującą na drodze biznesowej to nie mogłaś trafić lepiej - ten człowiek ze spokojem i uwagą wyposaży Cię w narzędzia dzięki którym osiągniesz swoje cele .

Agnieszka Zakrzewska Lider w Biznesie Sieciowym